چگونه از پزشک متخلف شکایت کنیم ؟

چگونه از پزشک برای قصور پزشکی  شکایت کنیم ؟ ممکن است در مواردی پزشکان دچار اشتباهاتی شده و مورد پیگرد قانونی قرار گیرند.

  • اما چطور می توان از پزشک مقصر شکایت کرد ؟
  • روش های احقاق حق از پزشکان مقصر چیست ؟

در ادامه به بررسی روش های شکایت از پزشکان خواهیم پرداخت با وکیل کیفری همراه باشید..

چگونه از پزشک شکایت کنیم ؟

١- دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم پزشکی

نخستین مکانی است که افراد می‌توانند برای رسیدگی به مشکلات و پرونده‌های قضایی خود در رابطه با قصور و تخلفات پزشکی در هر سطحی که باشد به آنجا مراجعه کنند و از این طریق دیه و خسارات وارده را مطالبه کنند و اگر پزشک، مرتکب قصور شده باشد، مجازات او را هم از دادگاه بخواهند.

چگونه از پزشک شکایت کنیم ؟

٢-مراجعه به شورای حل اختلاف

دومین راهکاری که قانون برای شکایت از پزشکان در نظر گرفته، مراجعه به شورای حل اختلاف (ویژه امور بهداشتی) است. که رسیدگی و حل و فصل اختلافات اعضای جامعه پزشکی با یکدیگر و همچنین اختلافات جامعه پزشکی با سایر اشخاص اعم از حقیقی یا حقوقی در صورتی که مبلغ مورد نظر تا ۲۰میلیون تومان بوده یا در صورتی که هر دو طرف در خصوص ارجاع پرونده به شورا، توافق داشته باشند، در صلاحیت آن است.

 

٣- شکایت از طریق سازمان نظام پزشکی

سومین مرجعی که در قوانین و مقررات برای این مساله به آن اشاره شده، سازمان نظام پزشکی است. که تخلفات اداری و انتظامی پزشکان را مورد رسیدگی قرار می‌دهد و نتیجه آن برخورد انتظامی با پزشک خواهد بود. که طیف وسیعی از اقدامات از توبیخ کتبی تا لغو پروانه طبابت به شکل دایمی را در بر می‌گیرد.

در پاسخ به سوال چگونه از پزشک شکایت کنیم ؟ ، آنچه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده، نظریه پزشکی قانونی است و مبنای اکثر احکام صادره، نظریه کارشناسی این سازمان خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *