وکیل خانواده ، وکیل امید شاه مرادی ، وکیل متخصص در امور خانواده در غرب تهران  :

دعاوی خانوادگی

نهاد خانواده از چنان اهمیت خاصی برخوردار است که همواره مورد توجه قانونگذار قرار گرفته است و با حساسیت خاصی به وضع قواعد مربوط به دعاوی خانوادگی پرداخته است ، در این مقاله به مهم ترین این دعوای می پردازیم لکن لازم به ذکر است که با توجه به حساسیت و تخصصی بودن موضوع ، حضور وکیل پایه یک دادگستری متخصص در امور خانوادگی کمک شایانی به طرفین دعوا می نماید .

اکثر افرادی که به نوعی مبتلا به دعاوی خانواده می باشند و تسلط کافی بر قوانین و مقررات شکلی و ماهوی در زمینه دعاوی خانواده ندارند ، مایل به اخذ وکیل خانواده می باشند تا از حقوق آنها به نحو احسن دفاع نماید . بنابراین مقتضای عقل است که کار را به بهترین وکیل خانواده بسپارد .

حقوق خانواده در نظام ما یکی از مهمترین بخش هاست که اظهار نظر در این زمینه اجتهاد بالایی را می طلبد و مانند بخش معاملات که عرفی محض و بخش عبادات که تعبدی خالص باشد نیست از یک سو قواعد عمومی معاملات در آن حاکم است و از سوی دیگر به خاطر جنبه های عبادی بودنش گاه تعبدی است ، وکالت در دعاوی خانواده نیز همینطور است .

وکیل خانواده شاه مرادی

وکیل خانواده خوب کیست ؟

آنچه مسلم است ، هنر وکیل خوب علاوه بر تسلط به قوانین ماهوی تسط به قوانین شکلی و خاص نیز می باشد . چرا که در بسیاری از موارد تسلط کافی بر قوانین شکلی و دانستن مقررات قانون آیین دادرسی مدنی و دیگر قوانین مربوط ، موجب پیروزی در دعوی و شکست طرف مقابل می گردد .
وکیل خوب برای خامور خانواده وکیلی است که علاوه بر موارد فوق ، آشنا به فنون دفاع در محاکم ، قلم خوبی برای نگارش لوایح ، توانایی استناد به مواد قانونی ، هوش و زکاوت بالا ، فن بیان قوی ، قدرت تحلیل و استدلال و … باشد .

بهترین وکیل در غرب تهران

بهترین وکیل مهریه در تهران کسی که علاوه بر آشنایی با قوانین و مقررات مربوط به خانواده ، حوزه فعالیت آن در شهر تهران یا شهرهای اطراف تهران باشد و پرونده های متعدد خانواده در این شهرها داشته باشد همچنین این وکیل خانواده علاوه بر تعهد نسبت به موکل ، پیگیر بوده و در کمترین زمان بتواند نتیجه مطلوب و مورد نظر موکل را اخذ نماید .

عدم افشای اسرار شخصی موکل

یکی از وظایف وکیل متخصص و حرفه ای این است که تمامی اسرار و اطلاعات موکل را نزد خود نگه داشته و این اطمینان را به موکل بدهد که در مقابل صداقت او هیچ جای نگرانی وجود ندارد و موکل از این جهت آسوده خاطر باشد .

آنچه مسلم است ، روند رسیدگی و مدت زمان سپری شدن دعاوی خانواده از مرحله ثبت دادخواست تا صدور حکم قطعی است که طی کردن این مراحل و مدت زمان آن از اختیار وکیل خارج است و تنها تضمین و تعهد یک وکیل خوب ، حسن انجام کار و پیگیری به موقع می باشد . لذا طولانی شدن رسیدگی به پرونده ، صبر و شکیبایی موکل را می طلبد
وکیل خانواده خوب و متبحّر کسی است که تمامی تعهداتی که به موجب وکالتنامه بین او و موکل مقرر شده را انجام داده و اقدامات لازم را در جهت احقاق حقوق موکل انجام دهد .

وکیل آنلاین و اینترنتی برای امور خانواده

وکیل آنلاین و اینترنتی می بایست در طول روز و در کمترین زمان ممکن به سوالات موکل پاسخ داده و ابهامات ذهنی موکل توسط وکیل آنلاین مرتفع گردد ؛ همچنین بهتر است این وکیل بعد از هر اقدام قضایی در خصوص پرونده گزارشی از عملکرد خود به موکل ارائه دهد تا ایشان از روند و پیشرفت پرونده مطلع گردد .

وکیل آنلاین و اینترنتی خانواده

شما می توانید سوالات مربوط به دعاوی خانواده را مطرح نموده و در کمترین زمان پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید .

جرائم مربوط به نکاح

مهم ترین این جرائم :

 1. عدم ثبت نکاح
 2. نکاح با نابالغ

می باشد که ذیلاً به توضیح مختصری هر دو مورد می پردازیم .

جرم عدم ثبت نکاح

از مزایای ثبت نکاح این است که طرفین می توانند حقوق خود را از یکدیگر مطالبه نمایند ، حقوق فرزندان ناشی از آن ازدواج نیز بیش تر حفظ و تامین می گردد از همین روی مقننن عدم ثبت نکاح را جرم انگاری نموده است .

ارکان تشکیل دهنده جرم عدم ثبت نکاح : مواد ۲۰ و ۲۱ قانون حمایت از خانواده به تبیین این جرم پرداختند لکن ضمانت اجرای آن رادر ماده ۴۹ قانون فوق الذکر بیان نموده است . رفتار مجرمانه جرم عدم ثبت ازدواج به صورت فعل منفی یا به عبارت دیگر ترک فعل است . لازم به ذکر است مرتکب این جرم مرد است و قانونگذار وظیفه ثبت ازدواج و طلاق را به عهده مرد گذاشته است و در صورت وقوع این جرم تنها مرد قابل تعقیب و مجازات است .
نکته ۱ : جرم عدم ثبت نکاح جرمی مستمر است بدین معنا که در طول زمان امتداد دارد .
نکته ۲ : جرم عدم ثبت نکاح از جمله جرائم مطلق است و نیازی به سوء نیت خاص مرتکب ندارد .

جرم ازدواج با نابالغ

مطابق ماده ۵۰ قانون حمایت از خانواده نکاح با دختر کمتر از ۱۵ سال جرم بوده و مرتکب ، ولی یا سرپرست قانونی نابالغ مجازات می گردند .
نکته : چنانچه نکاح با نا بالغ منجر به رابطه جنسی و در نتیجه آن آسیب به کودک شود دیه آن نیز از مرد قابل مطالبه می باشد و برای تحقق آن نیازی به سوء نیت خاص نیست .

جرم ترک انفاق

قانونگذار ایران در ماده ۱۱۰۶ قانون مدنی نفقه زن در نکاح دائم را به عهده مرد قرار داده است . در مورد این جرم در مطالب دیگر موجود در این وب سایت به تفصیل پرداخته شده است و مخاطبین محترم در صورت نیاز می توانند به این مقالات مراجعه نمایند .

جرم فریب در ازدواج

ماده۶۴۷ قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات جرم فریب در از ازدواج توسط قانونگذار ایران جرم انگاری شده است ، جهت تحقق این جرم بایستی اولاً : رابطه زوجیت بین زن و مرد ایجاد شده باشد و ثانیاً : عنصر مادی جرم ( فریب دادن طرف مقابل ) قبل از وقوع عقد نکاح صورت گیرد . لازم به ذکر است وقوع ازدواج باید بر مبنای فریب باشد تا جرم مذکور محقق گردد ، به عبارت دیگر اگر فریبی موثر در وقوع نباشد مرتکب قابل تعقیب و مجازات نیست .

دعاوی خانواده شامل چه مواردی می شود ؟

دعاوی زیر در دادگاه خانواده قابل طرح است که می توان برای آن ها وکیل متخصص در زمینه دعاوی خانواده اخذ نمود .

 • نامزدی – خسارت ناشی از بر هم زدن نامزدی
 • ازدواج ( نکاح ) دائم – موقت – اذن در ازدواج
 • ازدواج مجدد
 • اذن در ازدواج
 • شروط ضمن عقد
 • جهیزیه
 • مهریه
 • نفقه زوجه
 • نفقه اقارب
 • اجرت المثل ایام زوجیت
 • تمکین و نشوز
 • حضانت و ملاقات طفل
 • طلاق –رجوع در طلاق- فسخ نکاح- انفساخ نکاح- بذل مدت و انقضای آن
 • نَسَب
 • دعاوی مربوط به غایب مفقودالاثر
 • سرپرستی کودکان بی سرپرست
 • تغییر جنسیت
 • اهدای جنین

جهت اخذ مشاوره با وکیل خانواده با ما تماس بگیرید . تلفن تماس : 09123939759-

امید شاه مرادی – وکیل پایه یک دادگستریمقالات مرتبط با دعاوی خانواده

داوری در طلاقvakilshahmoradi
حق مواقعهhttps://vakilshahmoradi.com
وکیل حضانت فرزند در تهرانhttps://vakilshahmoradi.com