وکیل متخصص شهرداری و امور مربوطه

وکیل متخصص شهرداری + انجام کلیه امور و دعاوی مربوط به شهرداری ها در تهران : حتماً برای شما هم پیش آمده است که برای احقاق حق یا شکایت از برخی آزار و اذیت ها به شهرداری مراجعه کرده باشید. در اینجا قطعاً حضور یک وکیل متخصص شهرداری به شدت می تواند در کسب نتیجه مطلوب به شما کمک کند. حتی اگر توانایی مالی برای گرفتن وکیل شهرداری را ندارید می توانید با دریافت مشاوره حقوقی از یک وکیل مجرب شهرداری یک مسیر صحیح و متنج به نتیجه را برای شکایت و احقاق حق انتخاب نمایید.

شهرداری وظایف متعددی را برعهده دارد. باید به این نکته هم دقت کنیم که وظایف این نهاد در اغلب موارد با تنش هایی میان شهروندان و شهرداری همراه می گردد اما نباید این مسئله را هم نادیده گرفت که در موارد خاصی می توان علیه این نهاد یا کارکنان آن به علت ارتکاب جرم یا تخلف شکایت کرد یا دادخواست حقوقی تنظیم نمود. این مسئله را ضمن تاکید بر گرفتن وکیل متخصص شهرداری بررسی می کنیم.

وکیل متخصص شهرداری

وکیل کمیسیون ماده 100 شهرداری

وکیل ماده 5 کمیسیون شهرداری

اعتراض و شکایت علیه شهرداری و کارکنان آن

کارکنان شهرداری موظف هستند در همه شرایط مراقب رفتار و اعمال خود در برابر مراجعه کنندگان باشند. به هر حال این نهاد یک نهاد پر تنش است و هر کسی نباید پذیرای اشتغال در این مجموعه باشد مگر اینکه از قدرت بالایی برای کظم غیظ و پاسخ صحیح و منطقی به مراجعه کنندگان برخوردار باشد. به همین علت نمی توان برخورد نامناسب کارکنان شهرداری با شهروندان را به علت پر تنش بودن این شغل توجیه کرد. بنابراین کارکنان شهرداری هرگز نمی توانند به دیگران توهین کنند یا رفتار نامناسب داشته باشند.

علاوه بر مورد فوق باید به مواردی اشاره کرد که باعث نارضایتی شهروندان شده و شهرداری با توجه به اختیارت متفاوتی که دارد می تواند به این نارضایتی ها پایان دهد.

به عنوان مثال ساخت و ساز مجاور و عدم رعایت حال همسایگان باعث شده است تا آرامش یک محله از بین برود یا اینکه وجود چاله در یک خیابان یا کوچه باعث وقوع خسارت، واژگون شدن خودروها و حتی ورود آسیب به کودکان شده است و شهرداری نیز در عین مطلع بودن از این قضیه به آن رسیدگی نمی کند. این مسئله نیز اهمال کاری قلمداد می شود و قابل اعتراض و شکایت خوهد بود.

مورد دیگر مربوط به زمانی است که گاهاً برخی از کارکنان شهرداری برای اجرای وظایف خود یا برای تضییع حقوق دیگری و منفعت رسانی به یک شخص دیگر رشوه دریافت می کنند یا هر مسئله کیفری دیگری که در قانون مجازات اسلامی جرم انگاری شده است را مرتکب می شوند. در این شرایط نیز عملکرد آن ها به علت ارتکاب فعلاً مجرمانه قابل پیگیری است.

مسئله دیگر که بسیاری از افراد را به شکایت علیه شهرداری وادار می کند عدم اجرای قوانین می باشد. در این خصوص می توان به عدم پرداخت بهای ملکی اشاره کرد که توسط شهرداری و برای اجرای طرح های تفصیلی تصاحب شده و ارزش ملک به صاحب اولیه آن پرداخت نشده است. همانطور که مشخص است شهرداری یکی از نهادهایی است که به وفور در معرض اتهام قرار می گیرد و شهروندن نیاز دارند برای دفاع از حقوق خود به وکیل متخصص شهرداری مراجعه کنند.

برای شکایت علیه شهرداری به کجا مراجعه کنیم؟

در حالت کلی دیوان عدالت اداری برای رسیدگی به تخلفات و شکایاتی که علیه شهرداری مطرح شده اند معرفی شده است اما در برخی از موارد نیز نمی توان از طریق دیوان عدالت اداری احقاق حق کرد. طبق قانون نحوه شکایت از شهرداری یا تنظیم دادخواست حقوقی بنا بر نوع تخلف یا تقصیری که توسط کارکنان و مسئولین این نهاد رخ می دهد متفاوت می باشد و به تبع مرجع صالح برای رسیدگی به آن ها نیز با یکدیگر فرق می‌کند.

اگر شکایت از شهرداری ناشی از ارتکاب فعل مجرمانه توسط کارکنان این دستگاه باشد دادسرا و دادگاه عمومی کیفری محل وقوع جرم صالح به رسیدگی است اما اگر شکایت از شهرداری ناشی از دعاوی مدنی و مناسبات مرتبط با حقوق خصوصی باشد، دادگاه عمومی حقوقی مرجع صالح به رسیدگی خواهد بود.

اگر از اقدامات و تصمیمات شهرداری متحمل خسارت شده اید یا به آن ها معترض هستید دیوان عدالت اداری صالح به رسیدگی خواهد بود. اغلب شکایاتی که علیه شهرداری مطرح می شود در همین مجموعه قرار می گیرند. تنظیم شکایت در دیوان عدالت اداری باید به صورت اینترنتی و غیر حضوری باشد. این مسئله نیاز شهروندن برای مراجعه به وکیل شهرداری را نمایان می سازد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *