وکیل الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی 1401

الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی با وکیل متخصص – امید شاه مرادی : پس از اتمام عملیات ساخت ساختمان و صدورگواهی پایان کار. به منظور صدور سند تفکیکی برای هر واحد ، باید حدود و مشخصات واحد های ساخته شده و قسمت های مشترک ساختمان ، شناسایی شود. تا اداره ثبت بتواند بر اساس اطلاعات بدست آمده ، سند تفکیکی صادر کند . در ادامه با وکیل شاه مرادی همراه باشید..

 

وکیل الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی

 

این اطلاعات در صورت جلسه ای به نام صورت مجلس تفکیکی درج می شود. که این صورت مجلس ، مقدمه ی تنظیم سند تفکیکی است. چنانچه فروشنده ملک نوساز به هر دلیل از گرفتن صورت مجلس تفکیکی و به تبع آن سند تفکیکی خودداری کند. خریدار می تواند بر مبنای مبایعه نامه ی تنظیم شده ، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی را از وی بخواهد .

همین حالت در قرارداد مشارکت در ساخت و پیش فروش هم قابل تصور است. در همه ی این موارد نیز سازنده یا پیش فروشنده بر مبنای تعهدی که در تحویل و انتقال ملک داده است. ملزم به گرفتن صورت مجلس تفکیکی خواهد بود .

وکیل الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی

اخذ صورت مجلس تفکیکی ، اولاً وظیفه ی مالک رسمی ملک است. اما ممکن است شخص دیگری نیز در قالب قراردادی که با خواهان منعقد کرده است. متعهد به گرفتن این صورت مجلس شده باشد. به این ترتیب ، علاوه بر مالک رسمی ، متعهد نیز طرف دعوی قرار می گیرد .

خوانده این دعوا ، مالک یا مالکین رسمی ملک هستند. و کسی که محکوم به اخذ صورت مجلس تفکیکی می شود. مالک رسمی است نه شخصی که تعهد به اخذ صورت مجلس تفکیکی داده است. خواهان دعوی هم هر شخصی که از صدور صورت مجلس نفع می برد می تواند باشد .

نحوه اجرای رأی

محکوم له می تواند با درخواستی ، تقاضای اجرای رأی صادر شده را بکند. و بعد از صدور اجراییه به محکوم علیه ، ابلاغ می شود. که صورت مجلس تفکیکی را اخذ کند. و در صورت خودداری محکوم علیه ، خواهان می تواند با هزینه خودش ، اقدام به گرفتن صورت مجلس تفکیکی کند. و هزینه های انجام شده را به اضافه ی خسارت ناشی از تأخیر انجام تعهد ، از محکوم علیه مطالبه کند .

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی ، قبل از طرح دادخواست یا دفاع در دعوی و اخذ مشاوره از وکیل ملکی با ما تماس بگیرید . تلفن تماس : 09123939759

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *