وکیل مواد مخدر , بهترین در تهران

وکیل مواد مخدر : میزان خطر و تهدید مواد افیونی برای زندگی بشر کمتر از تروریسم و سلاح‌های شیمیایی و میکروبی در جهان نیست، بلکه در مواردی به عنوان یک تهدید‌کننده فعال امّا آرام و پنهان عمل کرده، حیات بشر را به نابودی می‌کشاند و بیش تر از هر سلاح کشنده ‌ی دیگری عمل نموده است.

سازمان بهداشت جهانی مسائل مرتبط به مواد مخدر اعم از تولید، انتقال، توزیع و مصرف را در کنار سه مسأله جهانی دیگر یعنی تولید و انباشت سلاح‌های کشتار جمعی، آلودگی محیط زیست، فقر و شکاف طبقاتی، از جمله مشکلات اساسی جهان برشمرده است که حیات بشری را در ابعاد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی مورد تهدید و چالش جدی قرار می‌دهد . اعتیاد یکی از معضلات اساسی جامعه ‌ی ماست، مهار و کنترل آن نیازمند توجه به وجوه گوناگون آن است .

غیر از اینکه در سطح کلان از این معضل، جامعه زیان‌های انسانی و مادی بسیار می‌بیند، به طوری که بخشی از نیروی فعال جامعه با مصرف مواد مخدر اسیر آن می‌شوند ، در سطح خرد نیز، هم فرد معتاد و هم اعضای خانواده‌ی وی با مشکلات بسیاری مواجه می‌شوند . حضور وکیل آگاه به قوانین و مقررات مرتبط با مواد مخدر به اشخاص گرفتار شده در دام اعتیاد و مواد مخدر کمک شایانی در حل معضلات مربوطه می نماید .

مفهوم مواد مخدر

تعریف لغوی مواد مخدر: مخدرات یا مخدر از کلمه (الخدر) گرفته شده که به معنای ضعف، سستی، نرمی و ناتوانی است. همچنین به معنای سردی نیز آمده، در مجموع معنای ترس، ‌کندی، ‌حیرانی، تردید، تنبلی‌ و بى‌همتى را در بر مى‌گیرد و همه این صفات در شخص معتاد به مواد مخدر و هر نشئه‌ کننده دیگر، چه جامد و چه مایع باشد، پیداست .

وکیل مواد مخدر

تعریف اصطلاحی مواد مخدر:‌

درباره مواد مخدر تعاریف زیادى آمده از جمله این است: مواد خام گیاهی یا ساخته شده‌ ی شیمیایی که داراى عناصر تحریک‌ کننده یا تسکین ‌دهنده که در غیر موارد طبى یا صنعتى به کار برده شود و استعمال این مواد شخص را به مداومت بکشاند و ضررهایی در افراد مصرف کننده از نگاه جسمى، روحى و اجتماعى ظاهر گردد مواد مخدر گفته مى‌شود .

انواع مواد مخدر

1- مواد مخدر سنتی

از زمان‌های قدیم با کشت انواع گیاهان تولید می‌شده است که شامل تریاک ، هروئین ، حشیش ، مرفین ، کوکائین و… ازگیاهان مختلفی مثل کونار یا خشخاش ، گیاه شاهدانه ، کوکا و….. تولید می ‌شوند .

2- مواد مخدر صنعتی

آمار مواد مخدر کشف شده درسال‌های اخیر این واقعیت را به وضوح نشان می‌ دهد که تولید مواد مخدر سنتی به تدریج جای خود را به تولید مواد مخدر صنعتی داده است . خطر این نوع از مواد مخدر به مراتب بیش تر از مواد مخدر سنتی است . مافیای تولید و توزیع این نوع مواد با کاربرد آن در قالب انواع قرص ‌، عطر، مواد غذایی وخوراکی، توزیع آن را در سطح جامعه انجام می ‌دهند . شیشه یکی از مخدرهای بسیار معروف و پرمصرف صنعتی می ‌باشد . تولید آن درلابراتوارهای مجهز و پیشرفته کشورهای اروپایی و اقیانوسیه شروع و به کشور ما با قیمت بسیار گزافی ترانزیت می‌شود .

مسائل مربوط به مواد مخدر را نمی توان در قالب یک مقاله بیان نمود ، لذا خوانندگان محترم در صورت نیاز می توانند از مشاوره حقوقی و راهنمایی نگارنده این مطلب ، امید شاه مرادی وکیل پایه یک دادگستری بهره مند گردند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *