وکیل قاچاق و مجازات قاچاقچیان در قانون

بهترین وکیل متخصص قاچاق در تهران و سایر شهر ها : در تمام نظام های حقوقی دنیا از جمله ایران ، قوانین مربوط به قاچاق در ردیف قوانین سخت گیرانه است. و تنها وکلایی می توانند در این پرونده ها پیروز شوند و در واقع احقاق حق نمایند که متخصص در این زمینه بوده و به قوانین و مقررات مربوطه ، آگاه بوده و دارای تجربه کافی نیز باشند. و به عبارتی بتوان به آن شخص عنوان وکیل متخصص در زمینه قاچاق داد .

نهان فروشی یا قاچاق زمانی صورت می گیرد که شخص یا اشخاصی کالاهایی را که از سوی مرجع قانون گذاری کشور ورود ، خروج و معامله آنها ممنوع یا محدود شده. این ممنوعیت یا محدودیت ها را زیر پا بگذارند و به مرتکبین این عمل سوداگر یا قاچاقچی می گویند .

انواع قاچاق

می توان گفت قانونگذار ایران قاچاق را به ۴ دسته کلی :

تقسیم نموده البته هرکدام از این قوانین پوشش دهنده مسائل مربوطه دیگر نیز می شوند .

 

وکیل قاچاق

در این مقاله به طور اجمالی نکاتی در خصوص قاچاق نوشته شده است. اما در قسمت های دیگر این وب سایت به طور مجزا هریک از مصادیق قاچاق از جمله قاچاق مشروبات الکلی ، ماهواره ، قاچاق دارو ، ارز ، اسلحه ، پودرهای بدن سازی و پروتئینی و … تفصیلاً شرح داده شده است .

مجازات قاچاق چیست ؟

مجازات قاچاق بسته به نوع جرم متفاوت و از جریمه نقدی تا اتهام افساد فی الارض و در نتیجه آن اعدام خواهد بود .

به طور مثال یکی از خفیف ترین مجازات ها مربوط به قاچاق کالاهای مجاز بوده. که برابر بند الف ماده 18 قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز جریمه نقدی یک تا دو برابر ارزش کالا می باشد .

یکی از شدید و سختگیرانه ترین مجازاتها در زمینه قاچاق ، مربوط به قاچاق انسان بوده. و در صورتی که سن فرد قاچاق شده کمتر از 18 سال تمام باشد. ممکن است موضوع از مصادیق محاربه و افساد فی الارض باشد. ( مستنبط از تبصره یک ماده 3 قانون مبارزه با قاچاق انسان )

در مقاله های تخصصی مربوط به انواع مصادیق قاچاق. در قسمت های دیگر این وب سایت ، مجازات های هر یک از این مصادیق و همچنین مواد قانونی مربوط به آنها به صورت مجزا بیان شده اند .

دادگاه صالح رسیدگی به قاچاق کجاست ؟

موضوع قاچاق در تعیین دادگاه یا سازمان رسیدگی کننده تأثیر گذار خواهد بود. عمدتاً دادگاه انقلاب استان تهران صالح به رسیدگی است و در صورتی که شخص مرتکب خارج از تهران باشد نزدیکترین دادگاه انقلاب ، صالح به رسیدگی است. ضمن اینکه در برخی موارد و در خصوص قاچاق کالا سازمان تعزیرات حکومتی به موضوع رسیدگی می نماید .

با عنایت به تخصصی بودن این موضوع تأکید می گردد. در این خصوص از وکیل متخصص در زمینه قاچاق مشاوره حقوقی لازم دریافت نمایید و عندالزوم با انعقاد قرارداد امور حقوقی خود را به وکیل قاچاق بسپارید .

امید شاه مرادی – وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *