وکیل جعل , بهترین وکیل جعل در غرب تهران – صادقبه و آریاشهر : استحکام روابط اجتماعی ، اقتصادی منوط به آن است که افراد جامعه بتوانند به صحت اصالت نوشته و همچنین اسنادی که برای اهداف مختلف در اختیار آنها رد و بدل شده و مورد استناد قرار می گیرند ، اطمینان داشته باشند .

وکیل جعل

تعریف جعل و معرفی بهترین وکیل جعل :

جعل در لغت به معنی منقلب نمودن ، دگرگون کردن ، ساختن و ایجاد کردن نوشته ، سند و غیره می باشد . در اکثر کشورها با توجه به اینکه جرم جعل مقدمه ای برای دیگر جرایم از جمله استفاده از سند مجعول و یا کلاهبرداری و نظایر آنها است ، به جز موارد استثنائی مانند جعل اسکناس و جعل سکه ، جرم جعل را جرم مستقلی محسوب نکرده اند . این در حالی است که نظام حقوقی ما همواره جهت حفظ تحکیم و روابط اجتماعی به اهمیت مستقل بودن جرم جعل تأکید داشته است .

بهترین وکیل جعل چه کسی است ؟

بهترین وکیل جعل کسی است که تخصص حقوقی او در امور کیفری است و تسلط کافی به قوانین و مقررات جزا و جرم شناسی و کیفری داشته و سابقه درخشانی در اخذ رأی مطلوب به نفع موکل داشته باشد .

بهترین وکیل جعل در غرب تهران – صادقیه و آریاشهر

با توجه به اینکه در قانون ایران تعریف دقیقی از جرم جعل ارائه نشده و تنها احکام و مصادیق مختلف جرم جعل طی مواد 523 الی 542 قانون تعزیرات مصوب 1375 و برخی دیگر از قوانین بیان شده است ، لذا تخصص و دانش کیفری وکیل جعل در تشخیص عناصر متشکله جرم جعل و مصادیق آن موثر است . چرا که عموم افراد جامعه از قوانین کیفری آگاهی لازم را نداشته و این عدم آگاهی موجب ناتوانی در اثبات یا عدم اثبات وقوع جرم می شود .

جعل در حقوق ایران :

هر چند که در حقوق ایران جرم جعل را قلب متقلبانه حقیقت به زیان دیگری تعریف کرده اند ، اما در بسیاری موارد شاهد آن بوده ایم که جرم جعل و قلب حقیقت در قرارها و مکتوبات صرفاً دروغ هم وجود دارد که این نمی تواند از مصادیق جعل باشد . مانند آنکه شخصی خود را دارای مقام دولتی یا مدرک تحصیلی عالی معرفی کند . بنابراین هر قلب حقیقتی نمی تواند جعل باشد و در این خصوص در مقاله ای به صورت مفصّل توضیحات لازم داده شده است .

مصادیق مختلف جرم جعل :

 • جعل مدرک تحصیلی
 • جعل احکام یا امضا یا مهر یا فرمان یا دستخط مقامات دولتی
 • جعل مهر ، منگنه ، تمبر یا علامت شرکت یا موسسات دولتی یا غیر دولتی
 • جعل احکام دادگاه
 • جعل اسکناس
 • جعل مدرک تحصیلی
 • جعل اسناد و نوشته های غیر رسمی
 • جعل اسناد و نوشته های رسمی
 • عکس برداری از اوراق و مدارک
 • صدور گواهی خلاف واقع
 • شرکت در آزمون به جای دیگری یا شرکت دادن دیگری به جای خود

جهت اخذ مشاوره از وکیل کیفری با ما تماس حاصل فرمایید . تلفن تماس : 09123939759

مجازت جعل امضاء ، مهر یا فرمان رهبری یا روسای سه قوه چیست ؟

برابر ماده 524 قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات سه تا پانزده سال حبس است .

حق الوکاله وکیل در جرم جعل چقدر است ؟

بسته به مرحله رسیدگی ، شاکی یا متهم بودن و … متغییر است .

برای جعل کجا شکایت کنم ؟

دادسرای محل وقوع جرم .

آیا صرف جعل جرم بوده و مجازات دارد یا حتماً می بایست از سند مجعول استفاده گردد ؟

صرف ارتکاب جعل ، جرم بوده و استفاده از آن مجازات دیگری تحت عنوان استفاده از سند مجعول دارد .