وکیل جعل ، پیگیری و طرح شکایت ، نتیجه گیری در کمترین زمان ممکن ، مسلط به تمامی قوانین جدید – امید شاه مرادی : استحکام روابط اجتماعی ، اقتصادی منوط به آن است که افراد جامعه بتوانند به صحت اصالت نوشته و همچنین اسنادی که برای اهداف مختلف در اختیار آنها رد و بدل شده و مورد استناد قرار می گیرند ، اطمینان داشته باشند .

وکیل جعل در تهران

تعریف جعل و معرفی بهترین وکیل جعل :

جعل در لغت به معنی منقلب نمودن ، دگرگون کردن ، ساختن و ایجاد کردن نوشته ، سند و غیره می باشد . در اکثر کشورها با توجه به اینکه جرم جعل مقدمه ای برای دیگر جرایم از جمله استفاده از سند مجعول و یا کلاهبرداری و نظایر آنها است. به جز موارد استثنائی مانند جعل اسکناس و جعل سکه ، جرم جعل را جرم مستقلی محسوب نکرده اند . این در حالی است که نظام حقوقی ما همواره جهت حفظ تحکیم و روابط اجتماعی به اهمیت مستقل بودن جرم جعل تأکید داشته است .

بهترین وکیل جعل چه کسی است ؟

بهتـرین وکیل جعل کسی است که تخصص حقوقی او در امور کیفری است و تسلط کافی به قوانین و مقررات جزا و جرم شناسی و کیفری داشته و سابقه درخشانی در اخذ رأی مطلوب به نفع موکل داشته باشد .

وکیل متخصص جعل در تهران

با توجه به اینکه در قانون ایران تعریف دقیقی از جرم جعل ارائه نشده و تنها احکام و مصادیق مختلف جرم جعل طی مواد 523 الی 542 قانون تعزیرات مصوب 1375 و برخی دیگر از قوانین بیان شده است. لذا تخصص و دانش وکیل کفری در تشخیص عناصر متشکله جرم جعل و مصادیق آن موثر است . چرا که عموم افراد جامعه از قوانین کیفری آگاهی لازم را نداشته و این عدم آگاهی موجب ناتوانی در اثبات یا عدم اثبات وقوع جرم می شود .

جعل در حقوق ایران

هر چند که در حقوق ایران جرم جعل را قلب متقلبانه حقیقت به زیان دیگری تعریف کرده اند. اما در بسیاری موارد شاهد آن بوده ایم که جرم جعل و قلب حقیقت در قرارها و مکتوبات صرفاً دروغ هم وجود دارد. که این نمی تواند از مصادیق جعل باشد . مانند آنکه شخصی خود را دارای مقام دولتی یا مدرک تحصیلی عالی معرفی کند . بنابراین هر قلب حقیقتی نمی تواند جعل باش.د و در این خصوص در مقاله ای به صورت مفصّل توضیحات لازم داده شده است .

مصادیق مختلف جرم جعل :

 • جعل مدرک تحصیلی
 • جعل احکام یا امضا یا مهر یا فرمان یا دستخط مقامات دولتی
 • جعـل مهر ، منگنه ، تمبر یا علامت شرکت یا موسسات دولتی یا غیر دولتی
 • جعل احکام دادگاه
 • جعل اسکناس
 • جـعل مدرک تحصیلی
 • جعل اسناد و نوشته های غیر رسمی
 • جعل اسناد و نوشته های رسمی
 • عکس برداری از اوراق و مدارک
 • صدور گواهی خلاف واقع
 • شرکت در آزمون به جای دیگری یا شرکت دادن دیگری به جای خود

جهت اخذ مشاوره از وکیل کیفری با ما تماس حاصل فرمایید . تلفن تماس : 09123939759

مجازت جعل امضاء ، مهر یا فرمان رهبری یا روسای سه قوه چیست ؟

برابر ماده 524 قانون مجازات اسلامی بخش تعزیرات سه تا پانزده سال حبس است .

حق الوکاله وکیل در جرم جعل چقدر است ؟

بسته به مرحله رسیدگی ، شاکی یا متهم بودن و … متغییر است .

برای جعل کجا شکایت کنم ؟

دادسرای محل وقوع جرم .

آیا صرف جعل جرم بوده و مجازات دارد یا حتماً می بایست از سند مجعول استفاده گردد ؟

صرف ارتکاب جعل ، جرم بوده و استفاده از آن مجازات دیگری تحت عنوان استفاده از سند مجعول دارد .