وکیل فروش ملک مشاع در تهران (رای تا اجرا)

وکیل فروش ملک مشاع با شرایط ویژه در تهران – امید شاه مرادی :  یکی از موارد مهم در زمینه پرونده های ملکی ، فروش ملک مشاع می باشد که در این بخش قصد داریم به بررسی آن بپردازیم. در ادامه با وکیل شاه مرادی همراه باشید…

با صدور گواهی عدم افراز ملک ، هر یک از مالکین مشاعی می توانند ، با مراجعه به دادگاه صالح ، درخواست فروش ملک مشاع را تقدیم کنند .

وکیل فروش ملک مشاع در تهران

رسیدگی به دعوی دستور فروش ملک مشاع

دادگاه پس از وصول درخواست دستور فروش ، بدون تعیین وقت رسیدگی ، اقدام به صدور دستور فروش مال مشاع و ارسال دادنامه صادر شده به اجرای احکام مدنی می کند .

در تقاضای دستور فروش ملک مشاع ، هر یک از شرکا که بخواهند ، مال مشاع را به فروش برسانند. به طرفیت تمامی شرکاء خود طرح درخواست می کند .

داشتن تخصص کافی در این زمینه بسیار مهم بوده و توصیه می شود حتما قبل از اقدام به وکیل متخصص مراجعه نمایید.

نحوه اجرای رأی

ماده ی 9 آیین نامه ی قانون افراز و فروش املاک مشاع در این باره اذعان داشته :

در صورت صدور حکم قطعی بر غیر قابل تقسیم بودن ملک ، دادگاه شهرستان بر حسب درخواست یک یا چند نفر از شرکا ، دستور فروش آن را به دایره ی اجرای دادگاه خواهد داد . مدیر اجرا نسبت به فروش ملک بر وفق مقررات قانون اجرای احکام مدنی ، مربوط به فروش اموال غیر منقول اقدام می کند .

اجرای احکام ضمن تشکیل پرونده اجرایی به قید قرعه ، کارشناس رسمی دادگستری جهت قیمت گذاری ملک ، مشخص می کند. و در صورتی که طرفین به قیمت تعیین شده از سوی کارشناس اعتراض نکردند ، آگهی برگزاری مزایده منتشر می کنند. در صورتی که ملک از طریق مزایده به فروش رسید . مبلغ حاصل از فروش ملک پس از کسر هزینه های اجرایی بین شرکا تقسیم می شود .

وکیل متخصص فروش ملک مشاع

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص افراز ملک، قبل از طرح دادخواست یا دفاع در دعوی. و اخذ مشاوره از وکیل ملکی و شرایط فـروش ملـک مشـاع با ما تماس بگیرید . تلفن تماس : 09123939759

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *