وکیل الزام به اخذ پایان کار ساختمان + شرایط

وکیل الزام به اخذ پایان کار ساختمان در تهران در کمترین زمان : گواهی پایان کار سندی است که پس از اتمام عملیات ساختمانی بر اساس تقاضای مالک ، توسط شهرداری با توجه به عدم خلاف در بنا و عدم بدهی ساختمان به شهرداری ، صادر می شود. و پایان عملیات ساختمانی و انطباق بنای ساخته شده با قوانین شهر سازی را تأیید می کند .

وکیل الزام به اخذ پایان کار ساختمان

شرایط اخذ پایان کار :

اخذ پایان کار توسط مالک رسمی ملک ، انجام می شود. اما در صورتی که ساختمان از طریق قرارداد مشارکت در ساخت ، بنا شده باشد. معمولاً سازنده با وکالت نامه کاری که از مالک گرفته ، تعهد به اخذ گواهی پایان کار می دهد . در مواردی که ملک فروخته شده باشد یا ملک موضوع مشارکت در ساخت ، فاقد پایان کار باشد. خواهان می تواند دعوی الزام به اخذ پایان کار را مطرح کند .

اگر شهرداری به دلایلی غیر موجه از صدور گواهی پایان کار امتناع ورزد ، خواهان می تواند دعوی الزام به صدور پایان کار به طرفیت شهرداری مطرح کند .

 

دعوی الزام به اخذ پایان کار

در دعوای الزام به اخذ پایان کار ، خواهان کسی است که از صدور پایان کار منتفع می شود. و خوانده شخصی است که صدور گواهی پایان کار بر عهده اوست. و از انجام این تعهد امتناع می کند که این شخص می تواند ، مالک ، فروشنده یا پیش فروشنده ملک یا سازنده ملک باشد . در صورتی که متعهد اخذ پایان کار شخصی غیر از مالک باشد. علاوه بر شخص متعهد ، مالک رسمی ملک را نیز باید جزء خواندگان قرار دهیم . در مواردی که موضوع دادخواست ، الزام شهرداری به صدور گواهی پایان کار است ، خوانده ی دعوا ، شهرداری مربوطه خواهد بود .

 

نحوه اجرای رأی

پس از قطعیت حکم ، خواهان می تواند با درخواستی ، تقاضای اجرای رأی صادره را بکند. و پس از صدور اجراییه به محکوم علیه ابلاغ می شود. تا ظرف مهلت ده روز گواهی پایان کار را بگیرد. و در صورت عدم تبعیت ، خواهان می تواند با مجوز مقام قضایی و با هزینه خود ، اقدام به اخذ پایان کار کند. و هزینه های پرداخت شده را از محکوم علی مطالبه کند. لازم به ذکر است که برای مطالبه هزینه های پرداخت شده نیازی به طرح دعوای جداگانه نیست و می توان مبالغ پرداختی را بر مبنای رأی و اجراییه صادر شده از محکوم علیه دریافت کرد .

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص الزام به اخذ پایان کار ، قبل از طرح دادخواست یا دفاع در دعوی و اخذ مشاوره از وکیل ملکی با ما تماس بگیرید . تلفن تماس : 09123939759

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *